Günümüzün değişen şartlarında, rekabet ve sorumluluk bilincinin gelişmesiyle beraber, Mesleki Sorumluluk Sigortaları, çeşitli meslek grupları icin mesleki faaliyetlerinin önemli bir parçası haline gelmiştir.  Dünyada, uygulanması gün geçtikçe yaygınlaşan Mesleki Sorumluluk Sigortası, bu sigortaya sahip meslek mensuplarına görevlerini güven içinde yerine getirme olanağını vermesinin yanı sıra hizmet verdikleri müşterileri tarafından da tercih edilmelerini sağlayacak bir prestij sembolü haline gelmiştir.

Uzmanlık alanlarımızdan biri olan mesleki sorumluluk sigortalarında sizlere kapsamlı hizmet verebileceğimizi düşündüğümüz, meslek grubunuza yönelik Medikoz Tercüme-Emrah Büke ve AIG Sigorta A.Ş. ile hazırlamış olduğumuz çeviri ve tercümanlık hizmetleri veren kişi ve kurumlara özel Mesleki Sorumluluk Sigortası konusunu bilginize sunuyoruz.

Mesleki Sorumluluk Sigortası meslek mensubunun; 

ihmal, kusur sonucu mesleki faaliyetini tam olarak yerine getirememesi,
mesleki hizmeti yerine getirirken yapacağı hata veya ihmaller,
yanlış beyanda bulunma, hatalı veya yanıltıcı beyan verme, 
ihmal sonucu görev aksatma, 
mesleki hizmeti yerine getirmemesi, 
gizliliği ihlal, 

gibi fiilleri sonucu oluşabilecek ve üçüncü şahıslar tarafından meslek mensubundan talep edilebilecek finansal zararlara karşı güvence sağlar. Meslek mensubuna karşı doğan tazminat taleplerinin savunması için söz konusu olan avukatlık ücretleri ve yargılama masrafları ile teknoloji ürünlerinin performans gösterememesine bağlı olarak talep edilen tazminat da mesleki sorumluluk sigortası kapsamında olan teminatlardır. 

Merdan Sigorta aracılığı ile AIG Sigorta, Mesleki Sorumluluk Sigortası ürününü Türkiye’nin alanında önde gelen şirketlerine hizmet olarak sunmakta ve alanında uzman teknik ve deneyimli hasar ekibi ile faaliyet gösterilen alanlara özel sigorta çözümleri üretmektedir. Mesleki Sorumluluk sigortasının sunum, soru formu ve prim tablosunu incelemeniz için ekte bilgilerinize sunarız.

Mesleki Sorumluluk Sigortası hakkında detaylı bilgi aktarmak ve ülkemizde ve dünyada yaşanan hasar örneklerini paylaşmak üzere sizlerle müsait bir zamanınızda görüşmekten memnuniyet duyarız.  Bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Begüm MERDAN
Merdan Sigorta Ara.Hizm.Ltd.Şti.
Tel:  +90(242) 241 47 72 
        +90(242) 243 53 99                
Fax: +90(242) 248 29 94
Mobile:0 532 267 68 48