Çeviri Firması Kayıt Sözleşmesi

 • Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme www.tercumevi.com isimli İnternet sitesine (bundan böyle tercumevi olarak anılacaktır) kayıt yaptıran çeviri firması (bundan böyle çeviri firması olarak anılacaktır) uyması gereken şartlar ile Tercumevi tarafından dikkat edilecek hususları belirtmek üzere İnternet üzerinden yayınlanmıştır. Tercumevi’ne kayıt yaptırmak isteyen çeviri firması işbu Sözleşmeyi okur, anlar ve kabul eder. Sözleşmenin kabul edilmesi Çeviri Firması Kayıt Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum butonuna basılmasına bağlıdır. Sözleşmeyi okuyarak anlamayan ve bu butona basmayan çeviri firması Tercumevi’ne kayıt yaptıramaz.

 • Sözleşmenin Tarafları

İşbu Sözleşme, Tercumevi’ne kayıt yaptıran Çeviri Firması Yetkilisi ve Elma Kurdu Danışmanlık Hizmetleri tarafından yönetilen Tercumevi arasında yapılmış olup üçüncü kişi ve/veya kuruluşlara temlik edilemez.

 • Çeviri Firmasının Yükümlülükleri

Çeviri Firması aşağıda belirtilen kurallara uymakla yükümlüdür:

 1. Çeviri Firması, verdiği bilgilerin doğruluğunu ve geçerliliğini,
 2. Tercumevi’ne kayıt yaptıran Çeviri Firması işbu sözleşmenin şartlarına uymayı,
 3. Çeviri Firması, Tercumevi’nde çeviribilim, meslek ilkeleri, toplumsal değerler dışında kalan hiçbir yazılı ve/veya görsel, işitsel içeriği paylaşmayacağını,  
 4. Çeviri Firması, sadece kendi adına bir kayıt yapabileceğini,
 5. Başkaları adına Çeviri Firması tarafından kayıt yapılmayacağını,
 6. Tercumevi’nde hiçbir kimseye kredi kartı bilgisi, banka bilgisi, kimlik numarası vermeyeceğini,
 7. Tercumevi’nde yayınlanan yazı ve diğer her türlü içeriğin kullanım hakkının Tercumevi’ne ait olduğunu,
 8. Tercumevi’nin sadece bir tanıtım sitesi olduğunu ve bunun dışında kullanıcılar ile Tercumevi arasında hiçbir hukuki ilişki bulunmadığını,
 9. Tercumevi’nde yayınlanan yazı ve diğer her türlü içeriğin sorumluluğunun yazarın kendine ait olduğunu beyan ve kabul eder.

İşbu Sözleşmenin III. Maddesinde belirtilen şartlara uymayan Çeviri Firmasının Tercumevi’nden kaydı silinebilir ve Tercumevi her türlü yasal hakkı saklı kalmak üzere gerekli olan işlemleri sürdürebilir.

 • Tercumevi’nin Hakları

Tercumevi aşağıda belirtilen hakları haizdir:

 1. Tercumevi, Çeviri Firmaları tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu ve geçerliğini araştırabilir. Her Çeviri Firması, verdiği bilgilerin doğruluğundan ve geçerliğinden kendi sorumludur.
 2. Tercumevi, yapılan incelemeler sonunda sebep göstererek ya da herhangi bir sebep göstermeksizin Çeviri Firmasının sitedeki kaydını sonlandırabilir.
 3. Tercumevi, site içerisinde bulunan her türlü içeriği istediği şekilde kullanma hakkını haizdir.
 4. Tercumevi’nin tüm site içeriğinin telif hakkı Elma Kurdu’na aittir.

 

 • Diğer Hükümler

 

 1. www.tercumevi.com ismiyle aktif kullanıma sunulan İnternet Sitesinin sahibi Elma Kurdu olup Elma Kurdu ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.elmakurdu.com.tr adresinden ulaşılabilir.
 2. İşbu Sözleşmeyi onaylayan her türlü kullanıcı 5. Maddenin 1. Alt hükmünü kabul etmiş sayılır.

 

 • Uyuşmazlıkların Çözümü

Çeviri Firması ve Tercumevi arasında yaşanabilecek uyuşmazlıklar için Türkiye Cumhuriyeti Antalya Mahkemeleri yetkilidir.